Labas mano mylima mama. Norėčiau daug Tavęs ko paklausti. Žinok, aš ir šiandien branginu kiekvieną Tavo man atsiųstą laišką. Nekantraudamas rašau šį laišką. Žinau, kad Tu jo su ilgesiu lauki, nuolat tikrini pašto dėžutę…

Šį laišką rašau, nes neseniai prisiminiau tą akimirką, kai su Tavimi, būdami Vilniuje, aplankėme Aušros Vartus. Tuomet, kai priklaupėme prie Gailestingumo Motinos paveikslo. Tada aš jaučiau, jog Tavo ir mano širdys plakė vienu ritmu. Taip harmoningai, lyg skambantys varpai. Tą akimirką aš už Tave prašiau maldoje ir iš Tavo akių išskaičiau, jog Tu meldiesi už mane. Tai buvo man pati įsimintiniausia akimirka iš mano jaunystės. Noriu tai išsaugoti ne tik savo širdyje, trokštu su Tavimi pasidalinti šiuo laišku, šią saulėtą pavasario dieną. Jaučiu Tau didžiulį dėkingumą. Tai buvo taip tikra, jutau Tavo motinišką meilę. Tikrai nuoširdžiai Tau tariu Ačiū už gyvenimą, už galimybę patirti Tavo būvimą šalia. Branginu tai ir nekantrauju tave apkabinti.

Brangi mama, noriu Tau pasakyti, kad mačiau Tavo troškimą gyventi. Gyventi blaiviai. Dabar, kai aš pats stengiuosi tai priimti, mano širdis plaka tuo ritmu, tos nuostabios akimirkos Aušros Vartuose.

Tikrai tikiu, jog susitiksime, jog apsikabinsime. Ilgiuosi…

Viduje labai norėjau Tau padėti. Tik nežinau, tas atstumas tarp Tavęs ir manęs buvo toks didelis, kad neįstengiau visuomet rasti laiko aplankyti. Jaučiuosi labai bejėgis. Jei būčiau žinojęs, atrodo, užbėgčiau gyvenimui prieš akis. Grąžinčiau atgal, bet tai padaryti ne mano jėgoms. Ilgiuosi… taip, mamyte, vis dar ilgiuosi. Tai širdyje taip tikra, kaip šio laiško popierius. Žinai, mama, aš dabar Tave dar labiau suprantu. Tu tikrai esi silpna kaip ir aš jaučiuosi silpnas. Nesuprasčiau savo gyvenimo, jei nebūčiau stebėjęs Tavo. Dėkoju už gyvenimo akimirkas: ir džiugias, ir liūdnas. Viską Tavo dėka patyriau. Tu mano džiaugsmas. Jaučiu kaip trūksta to artumo. Tavo būvimas – mano saugumas. Lieku vis su Tavo rūpesčiu, jaučiu, kaip Tu nerimauji. Prašau tik, kad atsimintum gyvenimo džiaugsmingas akimirkas, o visa, kas buvo netikra, užmirštum.

Tavo palaikymo vaikystės ir jaunystės metais man užteks iki gyvenimo saulėlydžio. Tai labai branginu. Noriu, kad Tu, mama, džiaugtumeisi kiekvienu mano laišku, o aš tavaisiais. Iki susitikimo, mylima Mama. Ilgiuosi…